Müsabaka Kayıt Sistemi ile ilgili Önemli Duyuru Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu Başkanlığı

Müsabaka Kayıt Sistemi ile ilgili Önemli Duyuru Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu Başkanlığı

Haliç Ünivermostbet türkiye Psikoloji Bölümünden mezun olmuştur. Eğitim süresince, Fransız Lape Hastanesinde ve özel sektörde staj yapmıştır. Çocukları Bilinçlendirme Projesi’nde, Sensiz Olmaz Projesi’nde ve Sağlıklı Yaşam İçin Temiz Adımlar Projesi’nde genel koordinatörlük görevlerini üstlenmiştir. Genç Psikologlar kitabının yazarıdır. Psikoloji Gençlik Derneğinin yönetim kurulu başkanlığını yürütmektedir. Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Voleybol Bölgesel Lig müsabakalarına DPÜ Kadın Voleybol Takımı üniversitemizi temsilen katılmıştır.04-09 Şubat 2024 tarihleri arasında Eskişehir Teknik Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen müsabakalara yedi farklı üniversitenin kadın voleybol takımı katılmış olup, antrenörlüğünü Dr. Öğr. Üyesi Pınar DEMİREL’in yaptığı üniversitemiz kadın voleybol takımı final müsabakası sonucunda şampiyonayı ikinci olarak tamamlamıştır.Öğrencilerimizi tebrik ederiz. ODTÜ Psikoloji Bölümü mezunu olan Başal, hâlen Çankaya Belediyesinde psikolog olarak görev yapıyor. Dünya Olimpiyat Komiteleri Birliği (ANOC) tarafından Ekim 2019 tarihleri arasında Katar’ın başkenti Doha’da düzenlenen ve 97 ülkeden 14 spor dalında 1237 sporcunun mücadele ettiği 1. Dünya Plaj Oyunları’nda plaj güreşi +90 kg.’da milli sporcumuz Ufuk YILMAZ ikinci olmuştur. Güneş Sönmez İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümünden 2018 yılında mezun oldu. Eğitim sürecinde ve halen aktif olarak da birçok projede gönüllü olarak çalışmaktadır.

AMATEM’de, Polatlı Devlet Hastanesi’nin Nöroloji ve Psikiyatri servislerinde ve özel bir ruh sağlığı hastanesinde yapmış olduğu stajla lisans eğitimini tamamladı. Lisans eğitimi süresince nöropsikolojik test eğitimleri aldı. Lisans eğitimi sonrasında Aile ve Çift Terapisi eğitimi ile Psikoteknik Test Sistemi Yöneticiliği eğitimini tamamladı. Şu an halen UCİM bünyesinde psikososyal destek vermekte ve psikoteknik değerlendirme merkezinde psikolog olarak çalışmaktadır. Fakültemiz Cumhuriyetimizin 100. Spor Bilimleri Fakültemizde düzenlenen açılış törenine Kütahya Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Damcı, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Özer Aydın, Spor Bilimleri Fakültemizin Dekanı Prof. Dr. Çetin Özdilek, akademik ve idari personelimiz ile öğrencilerimiz katıldı.Prof. Dr. Özer Aydın ve Prof. Dr. Çetin Özdilek’in şenliği hazırlayan akademisyen ve öğrencilerimizi tebrik ettiği ve Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutladığı konuşmaların ardından öğrencilerimizin gösterileri başladı.Trambolin, Cimnastik ve Halk oyunları gösterileriyle devam eden etkinlikte öğrencilerimiz hazırlanan program çerçevesinde yeteneklerini sergilediler. Şenlikler kapsamında öğrencilerimiz plaj voleybolu, ayak tenisi, 3×3 basketbol, tenis, dart, ödüllü bilgi yarışmaları, exergaming (sanal bisiklet), kaleye isabet oyunu, masa tenisi ve bocce dallarında yarışmalara katılarak birincilik mücadelesi verdiler. Müsabakalar sonunda dereceye giren öğrencilerimize fakültemiz öğretim üyeleri tarafından başarı belgeleri takdim edillerek şenliklerimiz sona erdi.

Psikoloji lisans derecesini Ege Üniversitesinden 2007 yılında alan Tezer Yörük, klinik psikoloji alanındaki bütünleşik doktora derecesini 2016 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesinden almıştır. Kültürel farklılıklar, evlilik doyumu, çift ve aile terapisi, çocuk odaklı aile terapisi ve oyun psikoeğitsel terapi çalışmaları yürüten ve muhtelif kamu kurumları ile özel kuruluşlar ve akademik kurumlarda görev alan Tezer Yörük, hâlen Uluslararası Kıbrıs Üniversitesinin akademik kadrosunda çalışmalarını sürdürmektedir. Psikoloji lisans derecesini 2002 yılında, klinik psikoloji yüksek lisans derecesini ise 2005 yılında Hacettepe Üniversitesinden alan Akıncı Özdurulmuş hâlen aynı üniversitenin sporda psikososyal alanlar doktora programında eğitimine devam etmektedir. Endüstri ve örgüt psikolojisi alanındaki yüksek lisans ve sosyal psikoloji alanındaki doktora derecelerini de aynı üniversiteden alan Demirutku, hâlen TED Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölümünde akademisyen olarak çalışıyor. Dicle Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun olduktan sonra sonra klinik psikoloji alanındaki yüksek lisans ve doktora derecelerini Ankara Üniversitesinden aldı. Zeynep Akyüz, Ege Üniversitesi Psikoloji Bölümünden 2009 yılında mezun olmuştur. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanlığına bağlı kurumlar, Ceza İnfaz Kurumu ve Ruh Sağlığı Hastanesinde görev yaptıktan sonra çalışma hayatına üniversitede araştırma görevlisi olarak devam etmiştir.

  • Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Voleybol Bölgesel Lig müsabakalarına DPÜ Kadın Voleybol Takımı üniversitemizi temsilen katılmıştır.04-09 Şubat 2024 tarihleri arasında Eskişehir Teknik Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen müsabakalara yedi farklı üniversitenin kadın voleybol takımı katılmış olup, antrenörlüğünü Dr. Öğr.
  • Sınıf öğrencilerine teşekkür ederiz.
  • 2016 yılında Psikoloji yüksek lisansım Dokuz Eylül Üniversitesinde tamamlamış, aynı üniversitede Türkiye Yeşilay Cemiyetinin Tez Destekleme bursuyla Psikoloji doktorasına devam etmektedir.
  • Türk Psikologlar Derneği bünyesinde Travma ve Psikososyal Müdahale saha çalışmalarında bulunmuş, Soma Maden Faciası, 10 Ekim Gar saldırısı, İzmir Adliyesi saldırısı ve Ege Denizi depreminde gönüllü olarak travma çalışmalarına katkı sunmuştur.

Mahmut Çelik, Cumhuriyet Üniversitesi Psikoloji bölümünden 2014 yılında mezun olmuştur. 2014 yılında Özel eğitimde kısa süreli çalışmış ardına özel engelli bakım merkezinde çalışmıştır. Askerlik görevini 2015 yılında Asker hastanesinde yedek subay olarak psikiyatri kliniğinde yapmıştır. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında korunmaya ihtiyacı olan çocuklar, çocuk evleri, sevgi evleri ve huzurevinde görev almıştır. 2016 yılında Boşanma Süreci Danışmanlığı eğitimi almış sosyal hizmet merkezlerinde uygulamalarda bulunmuştur. Halen Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında Psikolog olarak çalışmaktadır.

Sağlık ve Klinik Psikoloğu olan Faruk Bozkır, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Psikoloji Bölümden mezun olduktan sonra yirmi yılı aşkın süredir alanda klinisyen olarak çalışmaktadır. 2002 yılında Sağlık Psikolojisi, 2019 yılında Klinik Psikoloji yüksek lisansı yapmıştır. Karadeniz Teknik Üniversitesi SMYO lisans bölümlerine, Avrasya Üniversitesi Psikoloji Bölümüne misafir öğretim görevlisi olarak on yıl psikoloji dersleri vermiştir. Türk Futbol Federasyonu ‘Psikolojik Performans Danışmanlığı’ sertifika programının çalıştayı ve kuruluşundan itibaren görev almış ve halen eğitimcisi olarak çalışmalara destek olmaktadır. Bilgi, Medipol ve Nişantaşı üniversitelerinde, Gençlik ve Spor Bakanlığı TOHM psikologlarının eğitiminde, Güreş ve Boks Federasyonları spor psikoloji çalışmalarında eğitmen olarak görev almıştır. On beş yıldır Trabzonspor, bir yıldır A Milli Kadın Boks Takımı Psikolojik Performans Danışmanlığını yürütmektedir. Uygulamacı olarak Psikolojinin Klinik, Sağlık ve Spor alanlarında aktif olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Değerli Meslektaşlarımız,TÜBED tarafından organize edilen bilimsel etkinlikler kapsamında düzenlenecek olan 11. Dünyada herhangi bir ülkedeki eğitim modellemelerinin uyarlanmasından yeni ve yaratıcı uygulamalara kadar beden eğitimi ve spor alanında eğitim-öğretimin niteliğini geliştirmeye yönelik yapılmış/yapılmakta olan her çalışmayı önemsiyoruz. Üniversitelerin ilgili fakülte/yüksekokullarındaki akademisyenleri, saha çalışmalarıyla farklılıklarını kongremize yansıtabilecek öğretmenlerimizi ve bağımsız araştırmacıları kongremize bir değer katmak üzere bekliyoruz.Özgün akademik ve uygulamalı çalışmalarınızla zenginleştireceğiniz 11. Kongremizde, Ekim 2023’te Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nde buluşmak dileğiyle…Saygılarımızla…

2016 yılında Psikoloji yüksek lisansım Dokuz Eylül Üniversitesinde tamamlamış, aynı üniversitede Türkiye Yeşilay Cemiyetinin Tez Destekleme bursuyla Psikoloji doktorasına devam etmektedir. Türk Psikologlar Derneği bünyesinde Travma ve Psikososyal Müdahale saha çalışmalarında bulunmuş, Soma Maden Faciası, 10 Ekim Gar saldırısı, İzmir Adliyesi saldırısı ve Ege Denizi depreminde gönüllü olarak travma çalışmalarına katkı sunmuştur. Türk Psikologlar Derneği İzmir Şubesinde yönetim kurulu üyeliği yapmış olup, halihazırda İzmir Şube Travma, Afet ve Kriz Biriminde gönüllü çalışmalarına devam etmektedir. Psikoloji lisans derecesini Hacettepe Üniversitesinden alan Öktem, doktor unvanını 1983 yılında, profesör unvanını ise 1998 yılında aynı üniversiteden aldı. Türk Psikologlar Derneğinin ilk sıradaki kurucu üyesi olan Öktem, emekli olduğu 2017 yılına dek Hacettepe Üniversitesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalında öğretim üyesi olarak görev yapmıştır. Türkiye Uyuşturucu ve Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi (TUBİM) Bilim Kurulu Üyesi ve Türkiye Zeka Vakfının kurucu üyesi olan Öktem, çocuk-genç ve anne babalara yönelik çalışmalarda bulunmaktadır. Dr. İsmail Altan Tülü, lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümünde; yüksek lisans ve doktora eğitimini de Ankara Üniversitesi Adli Psikoloji Ana Bilim Dalında tamamlamıştır. Mesleki ilgi alanları, cinsel suçlular, cinsel suçlularda bilişsel çarpıtmalar, cinsel suçlularda risk değerlendirme, cinsel suçluların tedavisi ve istismar döngüsü olan Dr. Tülü ‘nün, bu konular ile ilgili çeşitli yayınları ve çok sayıda kongre, sempozyum ve seminer sunumu bulunmaktadır. Çeşitli dönemlerde, devlet ve vakıf üniversitelerinde Adli Psikoloji ile Çocuk ve Genç Suçluluğu derslerini de vermiş olan Dr. İsmail Altan Tülü, Düzce Üniversitesi psikoloji bölümünde görevini sürdürmektedir.

Psikolog Caner ÇAKIR, 1991 yılında Ordu’da doğdu. Lisans eğitimini 2013 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Psikoloji Bölümünde tamamlayıp, aynı yıl dönemin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde alanda çalışmaya başladı. Daha sonra istifa ederek askerlik görevini tamamladı ve halen görevde olduğu Sağlık Bakanlığında özellikle genç ve yetişkin bireylerle çalışmaktadır. Hâlihazırda Sinirbilim yüksek lisans eğitimine devam etmekte ve bu alanda araştırmalarını sürdürmektedir. Cemre Nilay AKKOYUN liderliğinde Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü öğrencileri tarafından hazırlanan programda şehit öğretmenler öğrencilerimiz tarafından hazırlanan gösteri kapsamında yaşam öyküleri ve şiirlerle anıldı. Zeybek gösterisinin de yer aldığı programda öğrencilerimiz sahneye çıkarak Öğretmen Marşı’nı söyleyerek gösteri sonunda ellerindeki çiçekleri öğretim üyelerimize hediye ettiler.Program toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi. Aybüke ÜNAL, 2014 yılında Ufuk Üniversitesi Psikoloji Bölümüne başladı.

Özel Terapi Yaşam Özel Eğitim Merkezinde ve Ruh Sağlığı Derneğinin I.M.D.A.T projesinde gönüllü psikolog olarak çalışmaktadır. “Krizler Döneminde Diplomasiyi Öne Çıkarmak” ana temasıyla düzenlenen Antalya Diplomasi Forumu (ADF) 2024 ,Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde ve Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı inisiyatifiyle 1-3 Mart 2024 tarihleri arasında Antalya Belek’te yer alan Nest Kongre Mer… Ulusal spor sahnesinde imza attıkları başarılara doymayan sporcularımız, adanmışlık ve zafer tutkusuyla uluslararası arenada da ülkemiz adına gururla mücadele ederek sayısız ödül ve prestijli onura layık görülmüştür. Atamızın yarattığı fırsatların ışığında güç bulan 76 sporcumuz, Olimpiyatlarda Türkiye’yi temsil etme ayrıcalığına erişmişlerdir. 216 toplam sporcu, 72 aktif lisanslı ve 144’ü başlangıç aşamasında. Fakültemiz Rekreasyon Bölümü 3. Aytül EYNUR’un yürütmekte olduğu “Etkinlik Yönetimi” dersi kapsamında 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinliği düzenlemişlerdir. Etkinliğin konusu Fakültemiz öğretim elemanlarının ailelerinden ve öğrencilerinden gelen video gösterimleri olmuş ve etkinlik oldukça keyifli anlara sahne olmuştur.Öğretim elemanımız Öğr. Aytül EYNUR’a ve Rekreasyon Bölümü 3. Sınıf öğrencilerine teşekkür ederiz. Fakültemizde “100. Yılda 100 Etkinlik” kapsamında Kasım ayında judo, karate, muaythai ve güreş yarışmaları düzenlenmiştir. Katılan öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *